כתבות

טיפים לכתיבת קורות חיים

קורות החיים שלנו עלולים להיות הצ'אנס היחיד העומד בין בודה חדשה ומרוויחה, לבין העבודה הקודמת שלנו. המסמך הזה שיכול להיות כל כך חשוב, לא תמיד מקבל את מירב תשומת הלב שמגיעה לו. לא מעט אנשים "שוכחים" דברים שעשו בחייהם, דברים אשר יכולים להיות רלוונטים עבור לא מעט משרות או שהם "לא משקיעים" מספיק בנתונים של קורות החיים שלהם. ישנם עוד טעויות נפוצות ושגויות לאיך לא לעשות קורות חיים, אבל בשביל שגם אתם תוכלו לשלוח את קורות החיים שלכם בצורה הטובה ביותר, הכנו עבורם כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם עם זה.

ניסיון תעסוקתי יש?

וכן לרוב הישראלים יש כבר ניסיון תעסוקתי עוד לפני הצבא, כולם רוצים לקנות רכב, לעשות רישיון לטוס לחול או כל דבר אחר. וברוב הפעמים אותם רצונות גורמים לנו גם לצבור ניסיון תעסוקתי. אז נכון אמנם לא כולם עבדו בגיל 15 בהייטק, אבל ישנם לא מעט דברים בניסיון התעסוקתי שלכם שחשוב שתכתבו. הראשון שביניהם הוא במה עסקתם? אם אתם ניגשים אל מקום עבודה שבו רלוונטי שידעו כי עבדתם בסניף בורגראנץ', או שהייתם אחראים על עובדים בסניף בורגראנץ'? כתבו את זה. כך גם אם התפקיד הצבאי שעשיתם היה בתחום האלקטרוניקה וכרגע אתם מתמיינים עם עוד עשרה חבר'ה על תפקיד שמצריך טיפה ידע אלקטרוני? תרשמו את זה ותקראו כאן – https://www.sahbak.co.il/article/-cqxver

איך אפשר לתפוס אתכם?

כמובן שלכולנו כיום יש פייסבוק, אבל כמו שאמרנו קורות החיים שלנו יכולים להוות כרטיס כניסה אל מקום העבודה החדשה. אך הוא לא רק כרטיס כניסה הוא גם כרטיס הביקור שלכם, בו לא רק תצטרכו לרשום על הניסיון התעסוקתי שלכם אלא גם ממש לרשום את דרכי ההתקשרות אליכם במידה ונמצאתם מתאימים. לכן כאשר אתם עושים את זה השתדלו לעשות את זה בצורה נכונה ומדויקת, כזו שתבליט את דרכי ההתקשרות ותראה בצורה נורמלית וברורה. מה שעוד חשוב הוא להוסיף את דרכי האפשרויות הרלוונטיות והזמינות שלכם, למשל לא להוסיף את מספר האייסיקיו שלכם אל דרכי ההתקשרות.

אז מה למדתם?

החלק של הלימודים יכול להיות דבר קריטי עבור לא מעט ראיונות עבודה, במיוחד כאשר אתם מתמיינים עם עוד כמה אנשים ואין שום דרך להעריך אתכם מלבד מסמך ובו כמה מילים עליכם. לכן חשוב מאוד שתנסו לפרוט גם את הלימודים שלמדתם, בין אם לקחתם קורס יחיד באיזה שהיא מכללה ובין אם אתם מסיימים את התואר השני שלכם. בכל אחד מאלו תנסו לכתוב את הדבר שרלוונטי ביותר עבור מקום העבודה, חזקו את המקומות בהם הצלחתם ורשמו אותם(כן, לקבל 90 בניסוי שנערך עם עוד אוניברסיטאות בעולם זה חשוב).